Klasa 4A i 4B na Dolnośląskim Festiwalu Nauki

18 września 2015r. uczniowie klas 4A i 4B uczestniczyli w XVIII edycji Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, w warsztatach „Tak obserwujemy pogodę” w Zakładzie Klimatologii

i Ochrony Atmosfery Uniwersytetu Wrocławskiego.

Podczas wycieczki z obserwatorami po ogródku meteorologicznym uczniowie mieli okazję poznać z bliska przyrządy stosowane do pomiarów różnych składników pogody, jak deszczomierza, wiatromierza, czy higrometru i odczytać ich wskazania, mogli również przekonać się, co takiego kryje wnętrze klatki meteorologicznej, poznać tajniki obserwacji zachmurzenia nieba oraz posłuchać intrygujących dźwięków wydawanych przez akustyczne sondowniki atmosfery.

Uczniowie klas IV z dużym zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach przeprowadzonych przez pracowników Uniwersytetu Wrocławskiego. Poprzez aktywny udział w zajęciach, uczniowie poszerzyli wiedzę o pogodzie i jej znaczeniu w życiu człowieka.

Nauczyciel przyrody – Alicja Królak