TRZYMAJ SIĘ PROSTO

W dniach 23-27.10.2023 r. w naszej szkole realizowany był w klasach 4-8 program promocji zdrowia i profilaktyki ,,Trzymaj się prosto” pt. ,,Prosta postawa to podstawa”.

W ramach programu na lekcjach wf uczniowie rywalizowały w grach drużynowych. W ringo kl. 4a wygrała z kl. 4b, 5b wygrała z 5a w rzucankę siatkarską. Kl. 6a pokonała w koszykówkę kl. 6b. Kl. 7b wygrała z kl. 7a w siatkówkę a klasa ósma rywalizowała w ringo (drużyna Grzybów pokonała drużynę Ogórków).

Codziennie odbywały się aktywne przerwy :

Poniedziałek-  ( zajęcia przy muzyce)

Wtorek-  ( tenis stołowy)

Środa-  ( ringo)

Czwartek-  ( tabata)

Piątek-  ( zabawy z piłkami)

Wychowawcy przeprowadzili lekcje tematyczne o prawidłowej postawie. Podsumowaniem kampanii był piątkowy apel, na którym przedstawicielki NFZ omówiły czynniki wpływające na nasze zdrowie i przekazały informacje o przyczynach wad postawy.

W przepięknym pokazie akrobatyki powietrznej wystąpiła uczennica kl. 5a- Lila Wilczyńska. W asyście trenerów zaprezentowała się na kole, podwieszonym na specjalnej konstrukcji.

Pani Beata Mazur przygotowała występy taneczne swoich podopiecznych oraz omówiła zestaw ćwiczeń śródlekcyjnych, który demonstrowali reprezentanci klas.

Zostały również wręczone nagrody za turniej tenisa stołowego : dziewczęta Im- Estera Szpinko, II- Wiktoria Pietruszewska. Chłopcy: Im- Boiko, IIm- Tymon Antczak, IIm- Borys Downar- Zapolski.

Do dekoracji korytarzy i sali gimnastycznej użyto prac plastycznych uczniów promujących dbałość o prawidłową sylwetkę .

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji i materiałów wideo dostępnych pod adresem:

FOTO – WIDEO – RELACJA

… a tym czasem kilka zdjęć na zachętę: