Laboratoria Przyszłości MARZEC 2023

#LaboratoriaPrzyszłości, #LaboratoriaPrzyszlosci

Z pośród różnych zajęć, wydarzeń czy przedsięwzięć, które odbyły się w tym miesiącu z wykorzystaniem sprzętu i materiałów edukacyjnych z projektu Laboratoria Przyszłości prezentujemy tylko wybrane:

Marzec stał pod znakiem DRUKARKI 3D! Uczniowie z klasy 5, 6 i 8 – zapoznali się z drukarką 3D Skrinter, zobaczyli jak ładuje się filament, jak rozgrzewa się i przygotowuje do druku drukarka, w jaki sposób zapisuje się pliki z odpowiednim rozszerzeniem a następnie uruchamia drukowanie i drukuje. Czas druku i oczekiwania na efekt końcowy był bardzo ekscytujący, jednak podczas wszystkich zajęć udało się wydrukować kilka ciekawych przedmiotów m.in. kostkę do gry czy gwizdek – który oczywiście działa! Jeszcze trochę nauki z oprogramowaniem do modelowania 3D i uczniowie będą drukować zaprojektowane przez siebie przedmioty.

Dnia 25.03.2023 w naszej szkole odbyły się zajęcia sportowe przygotowane przez uczniów z projektu AKTYWNA SOBOTA Z RODZINĄ. Przy okazji tego wydarzenia uczniowie mieli okazję zabawić się w dziennikarzy.  Przeprowadzali wywiady, dokonali dokumentacji fotograficznej i filmowej przy użyciu elektronicznego sprzętu z naszego LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI. Jeden z uczniów zmontował samodzielnie film na laboratoryjnym komputerze.

LINK DO OPISU CAŁEGO WYDARZENIA: