Laboratoria Przyszłości MAJ 2023

#LaboratoriaPrzyszłości, #LaboratoriaPrzyszlosci

Z pośród różnych zajęć, wydarzeń czy przedsięwzięć, które odbyły się w tym miesiącu z wykorzystaniem sprzętu i materiałów edukacyjnych z projektu Laboratoria Przyszłości prezentujemy tylko wybrane:

Informatyka na świetlicy? Czemu nie! Klasy 2 i 3 podczas czwartkowych zajęć świetlicowych mogą poznać podstawy programowania, zapoznać się z robotem Photon i sprawić że wykona ich polecenia! Uczniowie na dedykowanych matach, z wykorzystaniem tabletów obsługują specjalny program Photon Badge. Jego podstawowe funkcje, pomogą uczniom utrwalić kierunki, wyliczyć niezbędną ilość kroków oraz połączyć to wszystko w jeden program. Ograniczona ilość poleceń nie ułatwia zadania ale uczniowie świetnie sobie dają radę i mają przy tym wiele śmiechu, zabawy i radości.

Pojedynki z robotyki na informatyce w klasie 5 trwają w najlepsze. Kolejne grupy i kolejne osoby ćwiczą, walczą i wygrywają. Roboty jeżdżą, świecą, wydają dźwięki i posłusznie wykonują polecenia uczniów. Kilka rozłożonych mat, kilka uruchomionych programów i kilka robotów sprawiają, że pracownia wypełnia się pełnymi zaangażowania uczniami. Robot Photon zaczął być ciekawym i bardzo interesującym dodatkiem do naszych cotygodniowych zajęć 😊

Uczniowie piątej klasy, podczas zajęć informatyki poznają program do modelowania obiektów 3D – TinkerCad. Znajomość podstaw programu, w przyszłości pozwoli nam na stworzenie swojego trójwymiarowego przedmiotu a może i nawet jego wydrukowanie na drukarce 3D Skrinter zakupionej w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Początki projektowania zaowocowały nawet powstaniem zamku czy różnych postaci. Każde kolejne zajęcia w tym programie na pewno przyniosą efekty i uczniowie będą już sprawniej i pewniej poruszać się po programie.

12 maja w grupie świetlicowej nr 2 odbyły się zajęcia konstrukcyjne z wykorzystaniem klocków LEGO Education.Zadaniem uczniów było zaprojektowanie basenu.Uczniowie stworzyli ciekawe prace z klocków i zaprezentowali je przed całą klasą.

Grupa 3, Platforma do przewozu lodów, 26.05.2023