Śniadanie daje moc!

W dniach 3-6 listopada w naszej szkole był realizowany projekt prozdrowotny ,,Smacznie zdrowo, kolorowo”. Włączyliśmy się tym samym w ogólnopolską akcję ,,Śniadanie daje moc”. Celem głównym programu było poznanie znaczenia prawidłowego odżywiania dla zdrowia ucznia. We wszystkich klasach odbyły się lekcje tematyczne i pogadanki na temat zdrowego odżywiania oraz zajęcia plastyczne. Na szkolnych korytarzach przygotowane były wystawy prac oraz gazetki tematyczne. Dzieci z wychowawcami przygotowywali wspólnie II śniadanie oraz degustowali zupę dyniową. W świetlicy szkolnej przygotowano zdrowy podwieczorek. Klasy 2 i 3 wzięły udział w konkursie ładnego pisania – tematyka wiersze o zdrowiu. Uczniowie z klas 4-6, podczas przerw, rozwiązywali krzyżówki i inne łamigłówki o zdrowiu, za które otrzymywali jabłka oraz ćwiczyli przy muzyce aerobik. Odbył się również turniej siatkówki. Rodzice otrzymali list otwarty na temat znaczenia spożywania II śniadania przez dzieci.