,,Śniadanie daje moc”!

W dniach 5-8 listopada w szkole realizowany był program promocji zdrowia ,, Gdy warzyw i owoców próbujesz, wtedy nigdy nie chorujesz”. Włączyliśmy się tym samym w ogólnopolską akcję ,,Śniadanie daje moc”.
Głównym celem naszych działań było zwiększenie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka.
Wszystkie klasy wraz z wychowawcami omówiły na zajęciach znaczenie zbilansowanej diety oraz przygotowały II śniadanie ze zdrowych produktów. Uczniowie klas 4-8 wykonali książki kucharskie ze zdrowymi przepisami oraz wypełniali ankiety n.t odżywiania. 6 listopada -podczas długich przerw rozwiązywali testy o zdrowiu i żywieniu, za rozwiązanie których otrzymali warzywa i owoce. Dla rodziców zostały przekazane ulotki o znaczeniu II śniadania.
8 listopada- w Europejskim Dniu Zdrowego Jedzenia panie kucharki ugotowały pyszną zupę- krem z brokułów, którą mogli degustować uczniowie klas 0-8.

Edyta Walawender