Laboratoria Przyszłości Październik 2022

#LaboratoriaPrzyszłości, #LaboratoriaPrzyszlosci

Z pośród różnych zajęć, wydarzeń czy przedsięwzięć, które odbyły się w tym miesiącu z wykorzystaniem sprzętu i materiałów edukacyjnych z projektu Laboratoria Przyszłości prezentujemy tylko wybrane:

06 października 2022,  na zajęciach koła zainteresowań “Kreatywny Ekolog” uczniowie klasy 8b używali  aparat fotograficzny SONY RX 100 III w celu dokumentacji swojej pracy podczas wykonywania doświadczeń.

Grupa świetlicowa nr 1 poznała w piątek, 14.10 małe zestawy klocków LEGO education BricQ w ramach zajęć Laboratorium Przyszłości.
Dzieci budowały pierwsze konstrukcje według instrukcji. Stworzyły kosz do koszykówki, rozmawiały o rodzajach sportów drużynowych.

18 października, grupa świetlicowa nr VI, zapoznaje się z zestawem klocków LEGO Education Spike Prime 10+. Uczniowie oznaczali przegródki naklejkami, nazywali części.

W ramach zajęć informatyki kontynuowaliśmy poznawanie robotów edukacyjnych przez kolejne klasy naszej szkoły. Uczniowie klas 5, 6 zapoznawali się z robotami oraz nagrywali krótkie filmy natomiast uczniowie klasy 8a zapoznawali się z podstawami programu do tworzenia projektów 3D by móc je wydrukować na otrzymanej przez szkołę drukarce 3D. Uczniowie świetnie się bawili i będą kontynuować pracę z podarowanym sprzętem.