“Śniadanie daje moc”

W dniach 2- 8 listopada realizowaliśmy program prozdrowotny ,,Zdrowe śniadanie-mam apetyt na nie”. Włączyliśmy się tym samym w ogólnopolskie akcje ,,Śniadanie daje moc” i ,,Trzymaj formę”.

W klasach 1-4 pani psycho- dietetyk z fundacji polskiedzieci.org przeprowadziła warsztaty z żywienia. We wszystkich klasach uczniowie z wychowawcami przygotowywali zdrowe przekąski i wypełniali ankiety ,,Czy odżywiam się zdrowo”. Podczas apelu p. Anna Sielecka przedstawiła klasom 6-8 prezentację o szkodliwych produktach spożywczych.

W klasach 4-8 nauczyciele wychowania fizycznego przeprowadzili rozgrywki międzyklasowe:

kl.4a wygrała z kl. 4b w ringo

kl.5a wygrała w rzucankę siatkarską z kl.5a

kl.6b wygrała z kl. 6a w unihokeja

kl.8a wygrała z kl.7a w siatkówkę

1. 8b wygrała z kl. 8c w siatkówkę.

Przez 2 dni ,na długich przerwach, uczniowie starszych klas za rozwiązane krzyżówki i quizy otrzymywali owoce i soki. W klasach młodszych odbyły się zajęcia tematyczne: prezentacje, bajki, wordwall oraz konkurs plastyczny w świetlicy.