XXIX Międzynarodowy Turniej Szermierczy Dzieci „Challenge Wratislavia”

W dniach 17-21.03.2016 w Hali ORBITA przy ul. Wejherowskiej 2 odbędzie się 39 edycja Międzynarodowego Turnieju Szermierczego Dzieci Challenge Wratislavia, nad którym Honorowy Patronat objął Prezydenta Wrocławia Pan Rafał Dutkiewicz.

Turniej jest wspaniałą przygodą dla dzieci uprawiających szermierkę, ponieważ mogą uczestniczyć w największej na Świecie imprezie szermierczej dla dzieci. Przez pięć dni na wrocławskich planszach swoje pojedynki stoczy ponad 2000 młodych szermierzy z 30 państw, w tym tak odległych jak Singapur, Wenezuela czy USA. Szermierze startują w trzech kategoriach wiekowych: 14-15 lat, 12-13 lat oraz 11 i młodsi. W najmłodszej kategorii swoje pierwsze kroki na planszach stawiają nawet 6 latki.

Specyficzna atmosfera tego Turnieju, przeżycia sportowe i towarzyszące temu nawiązane kontakty i przyjaźnie, prowadzą młodych szermierzy w marcu każdego roku, do Wrocławia. To w tym turnieju wchodzą w świat szermierki, to tutaj zaczynają się dla wielu z nich wielkie kariery sportowe. Emocje – radość i łzy stanowią doping do dalszych ciężkich treningów, dla niektórych będą to tylko wspaniałe wspomnienia a dla innych droga do medali olimpijskich.

Zapraszamy dorosłych i dzieci do obejrzenia ich zmagań. Wstęp na trybuny jest bezpłatny.

PROGRAM ZAWODÓW:

17 marca (czwartek) –szpada dziewcząt

18 marca (piątek) – szpada chłopców

19 marca (sobota) – floret chłopców

20 marca (niedziela) – floret dziewcząt

21 marca (poniedziałek) – szabla dziewcząt i szabla chłopców

Zawody rozpoczynają się i kończą codziennie o tej samej godzinie:

godz.9.00 – kategoria wiekowa 14-15 lat

godz.11.00 – kategoria wiekowa 12-13 lat