Koło przyrodnicze w Parku Wiedzy

19 września 2015r. uczniowie klas IV i V z koła przyrodniczego odwiedzili Park Wiedzy – jedną z wiodących imprez w ramach XVIII edycji Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Promenada Staromiejska przy Teatrze Lalek zamieniła się w tym dniu w prawdziwy raj dla miłośników nauki połączonej z dobrą zabawą. Każdy mógł znaleźć coś interesującego.

W miasteczku edukacyjnym “Bezpieczników TAURONA”, czekały na dzieci zabawy edukacyjne związane z bezpiecznym korzystaniem z energii elektrycznej. „Tauronowi profesorowie” prezentowali proste i bezpieczne doświadczenia fizyczne związane z wytwarzaniem i przewodnictwem prądu. Na stoisku Zespołu Parków Krajobrazowych można było poznać parki krajobrazowe Dolnego Śląska, zagrać w gry o tematyce ekologicznej oraz zobaczyć ekspozycję owadów i innych zwierząt. Studenci biologii przedstawili różnorodny świat owadów, a także przeprowadzili ich degustację. Uczniowie zapoznali się też z pojęciem bioindykacji. Dowiedzieli się, jak można ocenić stan środowiska na podstawie występujących w nim organizmów. Studenci fizyki prezentowali ciekawe eksperymenty z optyki, a na stoisku „Pachnąca Chemia” uczniowie poznali metody wytwarzania prostych kremów. Dziewczynki interesowały również warsztaty tkackie i twórcze, a chłopców – stoiska militarne. Wszyscy uczniowie chętnie uczestniczyli w pokazach i konkursach, a w nagrodę otrzymali drobne upominki od organizatorów.

Kolorowe stoiska, ładna pogoda i wiele radości z odkrywania zagadek świata nauki, techniki i przyrody – tak w największym skrócie można scharakteryzować tegoroczny Park Wiedzy.

Nauczyciel przyrody – Alicja Królak