Klasa VA na Dolnośląskim Festiwalu Nauki

23 września 2015r. klasa VA uczestniczyła w zajęciach przyrodniczych „Światło wokół Nas” w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Warsztaty odbyły się w Instytucie Farmacji przy ul. Borowskiej.

Uczniowie w grupach wykonywali fascynujące doświadczenia pod okiem naukowców. Poznali przyrządy służące do obserwacji bardzo małych, jak i odległych obiektów przyrodniczych. Badali właściwości światła białego, dowiedzieli się dlaczego klejnoty, banknoty i dokumenty „świecą” w świetle ultrafioletowym, w jaki sposób można zmieniać barwy roztworów, jak sprawdzić pH domowych produktów oraz co jest bardziej kwaśne lub zasadowe. Poznali również tajniki receptury i samodzielnie wykonali krem w oparciu o naturalne produkty. Dowiedzieli się, jak można wyhodować „kryształowe ogrody”. W ciemni wykonali pamiątkowe, a zarazem zabawne zdjęcia.

Zajęcia zaciekawiły uczniów, wszyscy z wielkim zaangażowaniem w nich uczestniczyli. Pełni informacji o świetle i ciekawych doświadczeń wróciliśmy razem do szkoły.

Nauczyciel przyrody – Alicja Królak