DOMOWA ZERÓWKA-PIĄTEK 10 KWIETNIA

Temat dnia: Świąteczne życzenia

realizacja podstawy programowej

1.Świąteczne życzenia– układanie świątecznych życzeń, które wyślemy do Rodziny  i znajomych. Utrwalanie swojego adresu.

2. Przygotowanie kartki świątecznej dla kolegi, koleżanki z klasy i wysłanie ich drogą elektroniczną.

Dzieci wykonują kartki świąteczne dla najbliższych według własnego pomysłu, wykorzystując różnorodne materiały: papier kolorowy, kółka do origami, płatki kosmetyczne, bibułkę, pieczątki z palców, z ziemniaka itp.

3. Zabawy z lusterkiem– puszczanie zajączków.

4. Pomóż Rodzicom w kuchni.

5.Policz :

Ile łyżek jest w szufladzie? Ile macie kubków? Ile nóg mają wszystkie meble do siedzenia razem?    Ile liter jest w Twoim imieniu i nazwisku?

6.Piosenka o myciu rąk    https://youtu.be/-ZE8pcBtOgY

Pozdrawiam. Ewa Sadowska

DRODZY RODZICE, DROGIE DZIECI!

ŻYCZYMY WAM ZDROWYCH, SPOKOJNYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH, PRZEPEŁNIONYCH WIARĄ I NADZIEJĄ    NA LEPSZE JUTRO. DUŻO RADOŚCI, MIŁOŚCI I WSPANIAŁYCH CHWIL SPĘDZONYCH W GRONIE RODZINNYM.

SMACZNEGO JAJKA, KIEŁBASKI, CIASTA I MOKREGO DYNGUSA

PANIE:  ASIA, BEATA I EWA