DOMOWA ZERÓWKA- 8 KWIETNIA

Temat dnia: Zabawy z jajem!

realizacja podstawy programowej

1. Utrwalanie litery j- pisanie po śladzie przygotowanym przez rodzica  w dowolnej , posiadanej książeczce lub w zeszycie w linię.

2. Zabawy matematyczne– matzoo, zakładka zerówka- nauka cyferek, ile przedmiotów. Dzieci sprawniej liczące mogą skorzystać z zadań dla klasy 1.

3. Nauka wierszyka- ćwiczenia pamięci słuchowej.

,,Pisanki” Krystyna Parnowska – Różecka

Pisanki, pisanki, jajka malowane

Nie ma Wielkanocy bez barwnych pisanek

Pisanki, pisanki, jajka kolorowe

Na nich malowane bajki pisankowe

Na jednej kogucik, a na drugiej słońce

Śmieją się z trzeciej laleczki tańczące

Na czwartej kwiatuszki, a na piątej gwiazdki

Na każdej pisance piękne opowiastki.

4. Doświadczenie– Twarde jajka

Pokazujemy  dzieciom jajko ugotowane na twardo, mówimy,  że jest ono wyjątkowo wytrzymałe na stłuczenie. Dzieci próbują je zgnieść, ściskają je tylko kciukiem i palcem wskazującym (palce ułożone są na biegunach jajka).

5. Ćwiczenia plastyczno- techniczne–   Pisanka? Kraszanka? . Ozdób  jajko dowolną techniką. Kreatywne pomysły znajdziecie na stronie: www.edupomysly.pl oraz na FB: https://www.facebook.com/edupomysly/

JUTRO WIELKI CZWARTEK, W MOIM DOMU, W TEN DZIEŃ DZIECI ODWIEDZAŁ  ZAJĄCZEK TRZEBA BYŁO PRZYGOTOWAĆ DLA NIEGO GNIAZDKO. JESLI MU SIĘ SPODOBAŁO ZOSTAWIAŁ SŁODYCZE, JEŚLI NIE, TO COŚ INNEGO…… A U WAS KEDY BĘDZIE?

Miłego dnia Ewa Sadowska