DOMOWA ZERÓWKA 27 MARCA

PIĄTEK 27 MARCA
1. Utrwalanie piosenki Maszeruje wiosna – wyklaskiwanie, wystukiwanie rytmu podczas refrenu.
2. Czytanie- do wyboru 1 strona z czytanki lub innej książki do nauki czytania. Wybór tekstu w zależności od umiejętności dziecka.
3. Powroty ptaków- proponuję do obejrzenia filmik na you tube- Wywiad z bocianem I Film dla dzieci I Lulek.tv. Na stronie internetowej Klekusiowo można obejrzeć zdjęcia i filmiki o życiu bocianów oraz na żywo zobaczyć co się dzieje w bocianim gnieździe.
4.Bocian z płatków kosmetycznych– praca plastyczna wzór na https://youtu.be/aEuv2CgQvPI, lub według własnej inwencji dziecka.

Od piątku 20 marca rusza na Facebooku #domoweZOO. To cykl spotkań edukacyjnych, które odbywać się będą na żywo na profilu @wroclawskiezoo, których celem jest zainteresować zwierzętami odbiorców, głównie dzieci. Pracownicy zoo będą prezentować wybrane gatunki podchodząc do nich z kamerą jak najbliżej się da. Spotkania prowadzić będą duety – opiekun zwierząt i edukator, aby jak najciekawiej zaprezentować bohaterów. Każde spotkanie kończyć się będzie zadaniem domowym np. pracą plastyczną lub zagadką. Transmisje na żywo będą odbywać się dwa razy w tygodniu – środy i piątki, zawsze o godzinie 12:00. Będą one dostępne po emisji, również na profilu zoo.