DOMOWA ZERÓWKA 22 MAJA

Temat dnia: Kim chcę zostać?

  1. Układanie wyrazów z liter ( z plastikowego klaserka znajdującego się w Wycinankach) : rybak, pilot, aktorka, lekarka.

       2.Zawody i ich atrybuty-  http://LearningApps.org/view1093156

  3.   Masażyk „Co robią różni ludzie?” – zabawa ilustracyjna w parach . Dzieci( lub dziecko i dorosły) zwrócone             do siebie plecami wykonują na kolegi/”sąsiada” plecach różne ruchy odpowiednio do treści wierszyka. Stolarz młotkiem stuka (stukanie jedną lub dwiema rękami zaciśniętymi w pięść) Lekarz w plecy puka (delikatne pukanie palcami) Kucharz w garnku miesza (koliste ruchy płaską dłonią lub pięścią) Praczka pranie wiesza (delikatne szczypanie) Rolnik grabi siano („grabienie” palcami obu rąk w góry na dół) Muzyk gra co rano (naśladowanie ruchów pianisty) I ja też pracuję (wskazywanie na siebie) Obrazek maluję (dowolne kreślenie palcami na plecach partnera).

4.Rodzic  pokazuje dzieciom obrazki przedstawiające krawcową, murarza, ekspedientkę w sklepie  np. z firankami, geodetę, budowlańca. Dzieci mówią, w jaki sposób wykorzystywana jest miara przez   osoby pracujące w tych zawodach. (K.P. s. 49).

5. Zabawa w fryzjera- praca plastyczna. Pomysły po wpisaniu – fryzury prace plastyczne przedszkole.

ZABAWA NA POWIETRZU–  „Skoki w dal”.

Dzieci z wyznaczonego liną miejsca skaczą w dal. Mierzenie odległości za pomocą miary. Odczytywanie pomiaru          w centymetrach.

Życzę dalekich skoków