DOMOWA ZERÓWKA 20 MAJA

Temat dnia: W sklepie.

1. Sklepy – metoda zadaniowa. „Co i gdzie kupić?”
  2. Zakupy w galerii handlowej – słuchanie tekstu „Opowiadanie Ady”.

Dziś sobota. Rodzina Ady pojechała na zakupy do galerii handlowej. Ale tam głośno! Tata prowadzi duży wózek. Z regału z narzędziami wybrał wiertarkę, którą wywierci otwór w ścianie, potrzebny do zawieszenia zdjęć rodziny. Emil wybrał plecak, już na wakacje. Ten plecak ma kółka. Brat Ady sprawdza, czy kółka dobrze się kręcą. Ada ogląda książkę, którą wybrała dla niej mama. To zbiór bajek na dobranoc. Mama pakuje pieczywo. Pora wracać do domu. Dobrze, że kasa jest blisko.

Rozmowa na temat tekstu. Pytania:

– Gdzie robiła zakupy rodzina Ady?

– Czy byliście w galerii?

– Co znajduje się w galerii handlowej?

– Co rodzina Ady kupiła w galerii handlowej?

Co można robić w galerii handlowej oprócz zakupów?

1. W jaki sposób kupujemy towary – rozmowa na temat sposobów robienia zakupów – swobodne wypowiedzi dzieci. Jedynkowe przedszkole- zakupy- https://www.youtube.com/watch?v=BLat2UAvBoM

Dzieci wypowiadają się, czy robienie zakupów zawsze wygląda tak samo, w jaki sposób kupujemy towary w małym sklepie (prosząc o wszystko panią ekspedientkę) i robiąc zakupy w sklepie samoobsługowym, kupując przez internet lub zamawiając towar przez telefon. Rodzic  informuje,   w jaki sposób powinniśmy się zachować w różnych sytuacjach, np. gdy „zapiszczy bramka” przy wyjściu ze sklepu, gdy bierzemy towar sami z półek itp., o czym  należy pamiętać, aby zamówić zakupy przez komputer albo telefon, rozmowa na temat, czy dzieci mogą same kupować coś przez internet lub telefon.

1.  „Płacimy za towar”.

Rodzic  informuje, że za wszystko, co chcemy kupić  w sklepie, należy zapłacić. Żeby zrobić zakupy, trzeba znać wartość pieniędzy. Dzieci wyodrębniają cyfry  na monetach i wskazują: 1 zł, 2 zł, 5 zł, 1 grosz, 2 grosze, 5 groszy, 10, 20, 50 groszy. Nazywają nominały banknotów.

1. Przeliczanie pieniędzy, planowanie zakupów– Karty Pracy s.47. Zadania w książce POLICZANKI- strona 59- 62.
  2. Oszczędzanie pieniędzy http://scholaris.pl/resources/run/id/102112

Miłej pracy