Zdobyliśmy 13 medali w szermierce podczas 9 WOM!

W niedzielę 8 maja 2016 28 uczniów z klas sportowych uczestniczyło  w zawodach szermierczych w ramach 9 Wrocławskiej Olimpiady Młodzieży na Stadionie Olimpijskim.  Dzieciom dopingowała Dyrekcja SP 85, rodzice i przyjaciele.  Dzięki temu,  pomimo upalnego dnia, trudu i zmęczenia, niedziela upłynęła w bardzo miłej atmosferze, w duchu fair play. Do szkoły przywieźliśmy w sumie 13 medali: 5 we florecie chłopców i 8 we florecie dziewcząt. Nasza szkoła zajęła I miejsce w klasyfikacji wrocławskich szkół 9 Wrocławskiej Olimpiady Młodzieży w szermierce!!! Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za udział w zawodach!!!

NASZE WYNIKI:

Floret dziewcząt kategoria 2002-2004:

3 miejsce (brązowy medal) Wiktoria Anders – 6a

3 miejsce (brązowy medal) Natalia Blicharz – 5a

5 miejsce – Julia Cecot 5a

8 miejsce – Katarzyna Domagalska 5a

Drużynowo 1 miejsce (Wiktoria Anders, Natalia Blicharz, Julia Cecot) i 3 miejsce (Katarzyna Domagalska, Wiktoria Wiśniewska-5a, Weronika Wieczorek-6a)

Floret dziewcząt kategoria 2005-2006:

1 miejsce(złoty medal)  – Weronika Tracz 4a

2 miejsce (srebrny medal) – Sandra Piaseczna 5a

6 miejsce – Karina Gaweł 4a

7 miejsce – Wiktoria Otrębowska 4a

8 miejsce – Magdalena Balasińska 4a

Drużynowo 1 miejsce (Weronika Tracz, Sandra Piaseczna, Karina Gaweł) i 3 miejsce (Wiktoria Otrębowska, Magdalena Balasińska, Vanessa Derkacz -4a)

Floret chłopców kategoria 2002-2004:

3 miejsce (brązowy medal)  – Jakub Kowalski 6a

5 miejsce – Dominik Kania 5a

7 miejsce – Tymon Sorotowicz 5a

Drużynowo 1 miejsce (Jakub Kowalski, Dominik Kania, Tymon Sorotowicz) i 3 miejsce (Adrian Markiewicz, Mikołaj Firlej, Kamil Schwendner).

Floret chłopców kategoria 2005-2006:

3 miejsce (brązowy medal)  – Mateusz Cybulski 4a

6 miejsce – Dawid Ulikowski 4a

7 miejsce – Maciek Mielcarek 4a

8 miejsce – Kilian Marceli 4a

Drużynowo 2 miejsce (Mateusz Cybulski, Dawid Ulikowski, Maciek Mielcarek).

trenerzy szermierki