„Śniadanie daje moc” i „Uczeń w formie”

20161107_100734

Szkolny Program Kampanii Zdrowotnych „Śniadanie daje moc”, „Uczeń w formie”.

W dniach 7-9 listopada 2016 odbyła się w naszej szkole kampania zdrowotna z cyklu „Śniadanie daje moc” i „Uczeń w formie”.  Nasz szkolny program prozdrowotny odbył się pod tematem „Zdrowo jemy – zdrowi będziemy”. W programie udział wzięli wszyscy uczniowie z klas o-6 a tematyka działań była podzielona odpowiednio do wieku dzieci na klasy 4-6 oraz klasy 0-3.

Poniedziałek rozpoczęliśmy wykonaniem plakatu propagującego kampanię, wizualizacją tematyki na tablicy szkolnej oraz wystawą prac plastycznych z przepisami na sałatki. Uczniowie klasy 4a, 4b, 6a, 6b przygotowywali w stołówce przepyszne i zdrowe II śniadanie.

We wtorek w stołówce II śniadanie przygotowywali uczniowie klasy 5a i 5b, natomiast dzieci z klas młodszych 0-3 przygotowywali II śniadanie w swoich klasach. Zadanie polegało na przygotowaniu dania mlecznego, jogurtu owocowego, wykonanie zdrowych kanapek z dodatkiem dostępnych warzyw i owoców oraz tworzenie ciekawych propozycji na przysmaki z jajek. A na koniec dnia w świetlicy przygotowano degustację owocowych szaszłyków.

W środę zadania były trochę inne. Klasy 0-6 degustowały zupę krem z brokułów.  Odbyła się wystawa prac konkursowych na fraszkę o warzywie i owocu dla klas 4-6. A w świetlicy dzieci młodsze układały i rozwiązywały tematyczne krzyżówki.

20161107_100718watch full Transformers: The Last Knight 2017 movie

Kampania przyniosła dzieciom wiele radości i uśmiechu i mamy nadzieję, że teraz wszyscy wiemy, że jak „zdrowo jemy – zdrowi będziemy”:)

Edyta Walawender