Młodzieżowe Igrzyska Sportowe – The World Games 2017

20.05.2016 w piątek, odbyła się runda eliminacyjna zawodów międzyszkolnych pod nazwą – Młodzieżowe Igrzyska Sportowe. Jest to promocja dyscyplin nieolimpijskich, które w przyszłym roku we Wrocławiu będzie można oglądać na The World Games 2017.

Na boisku sportowym, przy Szkole Podstawowej nr 1, przy ul Nowowiejskiej w pięciu dyscyplinach zmierzyło się 10 reprezentacji wrocławskich podstawówek. Była to już trzecia edycja tych zawodów.

W pierwszej kolejności wystąpili uczniowie klas 4-6, a następnie udział w zawodach brały dzieci klas młodszych. Reprezentacje liczyły po 10 osób. Swoich sił można było spróbować w: przeciąganiu liny, kręglach, speed-rowerze, sumo, frisbee oraz innych interesujących konkurencjach. Obie nasze reprezentacje wywalczyły II miejsce i zakwalifikowały się do ścisłego finału na czerwiec. Nie mieliśmy sobie równych w przeciąganiu liny i frisbee.

W składzie drużyny młodszej wystąpili:

Paulina Mróz, Wiktoria Bińkowska, Martyna Wieczorek, Sandra Demianiec, Oliwia Rutkowska, Kamila Kwiatkowska, Oliwier Barczuk, Alan Wojtyszyn, Kacper Musiał,  Artur Piaseczny, Oliwier Bernatowicz, Maciej Mielcarek

Klasy starsze reprezentowali:

Paula Kulka, Maja Misiewicz, Natalia Baryła,  Wiktoria Prokop, Wiktoria Zakrocka, Eryk Bińkowski, Marcin Napierała, Mikołaj Firlej, Sebastian Pietruch, Jakub Kowalski, Patryk Sagała.

Opiekunami drużyn byli: p. Edyta Walawender i p. Maciej Wiatrowski, przy wsparciu studentów z wrocławskiej AWF, którzy odbywali praktyki pedagogiczne w naszej szkole.

Gratulujemy dobrej postawy naszych reprezentantów i cieszymy się ze wspólnego sukcesu.

movie The Circle streaming