Laboratoria Przyszłości Wrzesień_2022

#LaboratoriaPrzyszłości, #LaboratoriaPrzyszlosci

Z pośród różnych zajęć, wydarzeń czy przedsięwzięć, które odbyły się w tym miesiącu z wykorzystaniem sprzętu i materiałów edukacyjnych z projektu Laboratoria Przyszłości prezentujemy tylko wybrane:

Grupa świetlicowa nr 1 w dniu 8 września zapoznawała się z zestawem klocków LEGO Education BricQ, w ramach zajęć z projektu Laboratorium Przyszłości.
Uczniowie segregowali klocki, rozmawiali o ich różnorodności i tworzyli pierwsze budowle.

W ramach zajęć z Laboratorium Przyszłości, w grupie świetlicowej nr 2, 14 września, odbyły się zajęcia zapoznawcze z klockami LEGO Education BricQ.
Dzieci oznaczały przegródki naklejkami i segregowały klocki według kolorów.  Przeglądały instrukcje i tworzyły pierwsze swobodne konstrukcje.
Zainteresowanie było ogromne!

W dniach 20.09.2022 i 21.09.2022 uczniowie z klas 7 i 6 wykonywali prace plastyczne na zadane tematy. Po ukończeniu prac przy użyciu nowego aparatu fotograficznego SONY XR100 III z naszego Laboratorium Przyszłości dokonali samodzielnie kopii cyfrowych swoich dzieł. Wybrane efekty poniżej:
1. Temat: Ciekawa forma abstrakcyjna. Klasa 7a
2. Martwą natura – rysunek ołówkiem z zastosowaniem światłocienia. Klasa 6b

Podczas wrześniowych zajęć z informatyki uczniowie klas 4 i 5a mieli okazję zapoznać się ze sprzętem otrzymanym w ramach Laboratorium Przyszłości.
W trakcie zajęć korzystaliśmy z robotów edukacyjnych Photon oraz dedykowanego do nich programu. Uczniom bardzo spodobały się zajęcia i chętnie będziemy wykorzystywali podarowany nam sprzęt w kolejnych tygodniach naszych zajęć.