Laboratoria Przyszłości Listopad 2022

#LaboratoriaPrzyszłości, #LaboratoriaPrzyszlosci

Z pośród różnych zajęć, wydarzeń czy przedsięwzięć, które odbyły się w tym miesiącu z wykorzystaniem sprzętu i materiałów edukacyjnych z projektu Laboratoria Przyszłości prezentujemy tylko wybrane:

3 listopada w grupie świetlicowej nr 2 odbyły się zajęcia konstrukcyjne z wykorzystaniem klocków LEGO Education. Zadaniem uczniów było zbudowanie toru przeszkód dla psów. Dzieci odpowiadały na pytania: które przeszkody wymagają popychania, a które ciągnięcia. Uczniowie stworzyli ciekawe prace z klocków i zaprezentowali je przed całą klasą.

Również 3 listopada uczniowie klasy 3a, na zajęciach koła zainteresowań “Jestem eko” wykonali spontanicznie grupowy portret aparatem fotograficznym SONY RX100 III, który pochodzi z zasobów naszego Laboratorium Przyszłości.

7.11 grupa świetlicowa nr 1 po raz kolejny poznawała świat klocków LEGO w ramach programu Laboratorium Przyszłości.
Dziś dzieci poruszały się po aplikacji LEGO education i budowały plansze z klocków. Zabawa przednia.

8 listopada, klasa 6b na zajęciach dodatkowych “Kreatywny Ekolog” dokumentowała swoje poczynania podczas doświadczeń aparatem fotograficznym SONY RX100 III, który pochodzi z zasobów naszego Laboratorium Przyszłości.

OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI- AKADEMIA.

#laboratoriaprzyszlosci #laboratoriaprzyszłości

Uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta niepodległości odbyła się 10.11.2022. Przepiękne patriotyczne wydarzenienie zarejestrowaliśmy na wideo przy użyciu sprzętu który pochodzi z projektu: Laboratoria Przyszłości

Sprzęt użyty przy realizacji pochodzi z zasobów naszego Laboratorium Przyszłości:

kamera wideo SONY 4K, aparatu cyfrowy SONY, którym można również rejestrować filmy, mikrofon kierunkowy (shotgun) SARAMONIC

montaż w Davinci Resolve na LAPTOPIE ACER TRAVELMATE

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA NA NASZYM KANALE YouTube

24 listopada ekipa z “Jestem eko” wykonywała kolejne interesujące doświadczenia i postanowiła uwiecznić to przy pomocy aparatu fotograficznego SONY RX100 III, z naszego Laboratorium Przyszłości.

Ta cudaczna, brejowata paćka nie jest tak do końca cieczą, ale nie jest też ciałem stałym! Gdy wywierasz nacisk na mieszaninę z doświadczenia, jej cząsteczki zbliżają się do siebie i mieszanina zachowuje się jak ciało stałe. Jednak gdy obchodzisz się z nią delikatnie, cząsteczki skrobi mogą poruszać się swobodnie i mieszanina zachowuje się jak ciecz.

28 listopada odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania uczniów klasy czwartej na szermierzy. Szczegóły w osobnym dokumencie:

#LaboratoriaPrzyszłości, #LaboratoriaPrzyszlosci

Całe wydarzenie zarejestrowali na wideo uczniowie klasy 8a, którzy pracowali przy uroczystości. Zapis z kamery wideo został umieszczony w archiwum szkolnym, w bibliotece.
Oprócz tego przy użyciu aparatu cyfrowego SONY wykonano fotoreportaż, który można obejrzeć w całości zaglądając do odnośnika poniżej. Zapraszamy do oglądania.

Sprzęt, którym mogliśmy udokumentować uroczystość pochodzi z projektu: Laboratoria Przyszłości.

Kamera cyfrowa SONY 4K FDR-AX53,   APARAT CYFROWY SONY RX 100 III

FOTOREPORTARZ

Uczniowie klasy 3b 29 listopada na zajęciach koła zainteresowań po raz kolejny wykorzystali aparat fotograficzny aby utrwalić w pamięci niezapomniane zajęcia.

Złudzenia optyczne zwodzą nasze oko, ponieważ składa się ono z różnych komórek i receptorów, które przetwarzają informacje w różnym tempie. Obrazki będą jak żywe, gdy założysz domowej roboty okulary 3D.
Aparat fotograficzny posiada obiektyw, który działa podobnie jak oko.