Laboratoria Przyszłości KWIECIEŃ 2023

#LaboratoriaPrzyszłości, #LaboratoriaPrzyszlosci

Z pośród różnych zajęć, wydarzeń czy przedsięwzięć, które odbyły się w tym miesiącu z wykorzystaniem sprzętu i materiałów edukacyjnych z projektu Laboratoria Przyszłości prezentujemy tylko wybrane:

Kolejny raz klocki LEGO SPIKE PRIME zawitały na świetlicę. Zajęcia z klockami tak się dzieciom spodobały że nie można było im tego odmówić 😊 Czytanie instrukcji, szukanie, budowanie, współpraca a na końcu poznanie programu do zaprogramowania robotów wzbudzały baaaaardzo dużo emocji i sprawiły uczniom wiele radości i super zabawę! Klasa 3 spisała się na medal!

Informatyka ostatnio zamienia się w „Laboratorium Przyszłości”! Pojawiają się klocki, roboty, drukarki, kamery czy aparaty – to już nie ta sama informatyka co kiedyś 😊 Jest ciekawiej, mobilniej, głośniej a przede wszystkim nowocześniej. Klasy 5 toczą w kwietniu pojedynek z Photonem – zadania wymyślone przed nauczyciela, nie sprawiają im żadnych problemów. Program do obsługi robota „Photon Coding” pokazuje nowe oblicze i kolejną odsłonę swoich skrywanych możliwości. Nauka podprogramu Photon Draw już za nami, teraz czas na bardziej skomplikowane funkcje kolejnego – Photon Badge z wykorzystaniem czujników (światła, dźwięku czy dotyku).  Uczniowie dzielnie walczą i póki co wygrywają.. Ciekawość kolejnych wyzwań jest baaaardzo duża więc… czekamy na kolejne zajęcia!

Zajęcia z biologii i ekologii przygotowujące uczniów do konkursów przyrodniczych.

Jesteśmy dumni, chcemy podzielić się z Wami wspaniałymi sukcesami naszych uczniów w dziedzinie biologii i ekologii oraz ich udziałem w konkursach przyrodniczych. Pragniemy również podkreślić rolę, jaką odegrały Laboratoria Przyszłości w przygotowaniu naszych uczniów do tych wydarzeń.

W finale XX Dolnośląskiego Konkursu Ekologicznego, który odbył się 28 kwietnia 2023 r. w SP109, reprezentacja naszej szkoły stanęła na podium, zajmując trzecie miejsce. W finale uczestniczyło pięć najlepszych drużyn wyłonionych w etapie II konkursu wojewódzkiego. Drużyna Uczennic Szermierczej Sportowej Szkoły Podstawowej nr 85 w składzie: Kapica Anna, Knapik Julianna i Kosterenko Lena, zdobyła to wspaniałe osiągnięcie.

Warto zaznaczyć, że uczniowie przygotowywali się do konkursów, korzystając z kamery i aparatu fotograficznego, które były dostępne w zasobach Laboratoriów Przyszłości. Dzięki tym nowoczesnym narzędziom mogli doskonalić swoje umiejętności obserwacji, dokumentowania i analizy zjawisk przyrodniczych. Był to wielomiesięczny, złożony i skomplikowany proces przygotowań.

O sukcesie naszych uczniów świadczy także udział pracowników naukowych Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu w pracach jury konkursu. Ich obecność i zaangażowanie dodatkowo podkreślają rangę osiągnięć naszych uczniów.

Finałowy etap konkursu polegał na grupowym wykonaniu zadań i prezentacji efektów pracy zespołu. Nasi uczniowie wykazali się zarówno wiedzą teoretyczną, jak i umiejętnościami praktycznymi, prezentując efektowne i rzetelne rozwiązania.

Gratulujemy serdecznie uczennicom: Annie Kapica, Julii Knapik i Lenie Kosterenko – trzeciego miejsca w XX Dolnośląskim Konkursie Ekologicznym. Ich zaangażowanie, wysiłek i determinacja są godne uznania. Jesteśmy przekonani, że to dopiero początek ich sukcesów w dziedzinie biologii i ekologii.

Brawo, gratulujemy jeszcze raz!

Grupa 3, Marsjańskie łaziki, 27.04.2023