Laboratoria Przyszłości Grudzień 2022

#LaboratoriaPrzyszłości, #LaboratoriaPrzyszlosci

Z pośród różnych zajęć, wydarzeń czy przedsięwzięć, które odbyły się w tym miesiącu z wykorzystaniem sprzętu i materiałów edukacyjnych z projektu Laboratoria Przyszłości prezentujemy tylko wybrane:

Klocki zakupione w ramach Laboratorium Przyszłości, cieszą się dużym zainteresowaniem. Grupa świetlicowa nr 2 dziś (8 grudnia) wykazywała się kreatywnością w budowaniu.

13 grudnia nasi erudyci z drużyny Eko 3b wykonywali kolejne doświadczenia. Pokazują one nam, że dźwięk rozprzestrzenia się skuteczniej przez kości niż w powietrzu. Drgania kosteczek słuchowych zamieniają się na impulsy nerwowe, które trafiają do mózgu i informują nas o tym, że dobiega do nas dźwięk. Zajęcia wykonano aparatem SONY RX 100 III z naszego Laboratorium Przyszłości

15 grudnia uczniowie klasy 8a, za pomocą elektromagnesu badali jak elektromagnes oddziałuje z różnymi metalami i jak jego siła zależy od natężenia prądu. Doświadczenie sfotografowano przy pomocy aparatu z Laboratorium Przyszłości

15 grudnia przy okazji zebrań z rodzicami były wystawiane Jasełka Bożonarodzeniowe przy akompaniamencie chóru szkolnego. Do oświetlenia scenografii uczniowie użyli lampy, która wchodzi w skład zestawu sprzętów naszego nowego Laboratorium przyszłości.

Ponadto wykonano fotoreportaż z wydarzenia, które jest wpisane w tradycje naszej szkoły. Zdjęcia wykonano przy pomocy aparatu fotograficznego SONY XR 100 III z naszego zestawu LP.

FOTORELACJA JUŻ WKRÓTCE

Na zajęciach informatyki klasa8 zapoznawała się z programem TinkerCad – do tworzenia modeli 3D. Uczniowie ze świetlicy mieli okazję do poznania sposobów poruszania się robotem.

Natomiast sprzęt Video –  kamera (Sony 4K FDR-AX53) została wykorzystana do  nagrania Jasełek oraz kolędowania podczas Wigilii szkolnych.